Обговорення цієї статті (натисніть тут)
У науково-методичному журналі “Комп’ютер у школі та сім’ї” №4(124)-2015 розміщено статтю “Оновлення гігієнічних вимог до використання в навчальних закладах сучасних засобів інформаційних технологій”. Автори статті – Полька Надія Степанівна, завідувач відділу гігієни дитинства ДУ Інституту гігієни та медичної екології ім. О.М. Марзєєва НАМН України, доктор медичних наук та Платонова Аліна Георгіївна, завідувач лабораторії гігієнічного забезпечення умов життєдіяльності дітей ДУ Інституту гігієни та медичної екології ім. О.М. Марзєєва НАМН України, доктор медичних наук.
У статті викладено гігієнічні рекомендації, засновані на результатах кількарічних досліджень впливу застосування сучасних засобів інформаційних технологій у навчальному процесі загальноосвітніх навчальних закладів на показники функціонального стану і здоров’я школярів.
Деякі цитати із статті:
“…під час порівняння планшетів із паперовими підручниками й е-рідерами виявлено, що найбільш ризикованим для здоров’я учнів є використання на уроках планшетів із TFT-екраном.”
“Під нас використання ноутбуків необхідно обладнати робоче місце окремою клавіатурою, а власне ноутбук встановити на підставці.”
“Організовувати і використовувати бездротовий доступ до мережі Інтернет за технологією Wi-Fi. у комп’ютерних класах загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних і позашкільних закладів можливо винятково для учнів 7-11 класів.”
“…використання учнями віком до 15 років нетбуків, ноутбуків, планшетів під час шкільних занять призводить до формування патологічної «передньої» робочої пози, що є прямою загрозою їхньому здоров’ю і супроводжується обмеженням кута зору, зменшенням обсягу акомодації, віддаленням від очей найближчої точки ясного зору, ризиком розвитку короткозорості; зорової і нервової втоми, а також функціональними порушеннями вегето-судинної й опорно-рухової систем (дистонія, сколіоз).”
“Текстову або знакову інформацію на екрані монітора не дозволяється відтворювати: вузьким та/або курсивним накресленням шрифтів; чорними літерами на червоному фоні; рядками та/або колонками, що рухаються у будь якому напрямі; не рекомендується використання більше чотирьох кольорів на одній електронній сторінці.”